Kalkulačka a srovnání: nejlevnější povinné ručení online pro rok 2021

Povinné ručení musí mít zaplaceno každé auto (nebo i jiné vozidlo či dopravní prostředek), který jezdí po silnici. Nejlevnější povinné ručení nemusí být vždy to nejvýhodnější. V následující kalkulačce si můžete snadno porovnat nabídky a získat tak nejlevnější povinné ručení pro rok 2021.

Potřebujete si sjednat povinné ručení na auto (nebo jiný dopravní prostředek), a hledáte nejlevněji povinné ručení online, pro rok 2021?

Máme zde pro vás připravenou kalkulačku, pro srovnání několika desítek nabídek, na povinné ručení v roce 2021. Můžete si tak snadno spočítat, které povinné ručení vás vyjde nejlevněji, kde zaplatíte nejméně peněz.

Nejlevnější povinné ručení ale nemusí být vždy to nejvýhodnější. Levné povinné ručení zpravidla zahrnuje jen nejnižší (minimální), zákonem daný limit pro krytí škody a zdraví nebo majetku. Nejlevnější nabídky také obvykle nezahrnují žádné asistenční služby nebo jiné benefity.

Kalkulačka: nejlevnější povinné ručení pro rok 2021

Co je povinné ručení a kdo ho musí platit?

Povinné ručení (pojištění odpovědnosti za provoz vozidla), je nařízeno zákonem. Na rozdíl od havarijního pojištění, je placení toho povinného, prostě povinné. Bez zaplacení povinného ručení, by auto správně vůbec nemělo jezdit na silnici.

Povinné ručení zaplatí škody na zdraví nebo na majetku

Povinné ručení je určeno pro situace, kdy se stane nějaká dopravní nehoda. Z povinného ručení se pak platí hlavně:

  • Škody na zdraví nebo za usmrcení osoby (nebo i trvalé zdravotní následky)
  • Škody na majetku – poškození nebo zničení vozidel nebo i jiného majetku
  • Úhrada dalších škod (např. i různé nemajetkové škody), nebo i náhrada ušlého zisku poškozené osoby/firmy
  • Úhrada nákladů spojených s právním zastoupením

Jaké je minimální povinné ručení pro rok 2021?

Na tom, kolik zaplatíte za povinné ručení vašeho auta (nebo jiného vozidla, resp. dopravního prostředku), se podílí především objem a velikost motoru daného vozidla.

Velkou roli pak hraje i stáří auta. Cenu povinného ručení může také ovlivnit věk majitele, místo jeho bydliště, nebo i jeho „dopravní historie“ (předchozí nehody).

Nejlevnější povinné ručení nemusí být to nejvýhodnější

Povinné ručení na auto, motorku nebo jiný dopravní prostředek, je standardní komerční produkt, který nabízí řada pojišťoven.

Není tedy určeno nějaká zákonem daná minimální cena pojištění. Záleží na tom, co vám je konkrétní pojišťovna schopná nabídnout.

Nejlevější nabídky na povinné ručení, zpravidla nemají zahrnuty žádné další „bonusové“ služby – např., asistenční služby při nehodě apod.

Vyplatí se tedy dobře popřemýšlet nad tím, co konkrétní nabídka zahrnuje, a zda se ta nejlevnější nabídka opravdu vyplatí. Mimo jiné záleží i na limitu škody, který dané povinné ručení pokryje,

Jaké jsou minimální limity pro povinné ručení v roce 2021

Pro limity škody jsou dané zákonem minimální částky v rozsahu od 35 miliónů korun do 150 miliónů korun (záleží na typu vozidla).

Základní (minimální) limit pro povinné ručení je v roce 2021 ve výši 35/35:

  • 35 miliónů korun pro újmu na zdraví pro každého poškozeného
  • 35 miliónů korun na celkové škody na majetku

Základní limit, ale při řadě dopravních nehod nemusí stačit. Stačí jen způsobit dopravní nehodu s autobusem plným lidí. Nebo vjet do cesty kamionu, který převáží drahé zboží.

Je tedy na zvážení, zda nezvolit vyšší limit. Na cenu výsledného povinného ručení, to nemusí mít až tak velký dopad. Pojišťovny běžně nabízí i podstatně vyšší limity, než je zákonem dané minimum.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *