Cestovní pojištění online srovnání – výběr připojištění na dovolenou 2024

Před odjezdem na dovolenou, určitě nezapomeňte na cestovní pojištění. Pokud se během dovolené stane nějaká nehoda, úraz nebo nemoc, pak vám cestovní pojistka ušetří poměrně hodně peněz. Cestovní pojištění, se může vyplatit i při dovolené v ČR, při dovolené v zahraničí je to nezbytnost.

Cestování ne vždy probíhá podle plánu. Ne vždy je to jen ideální scénář, a někdy se přihodí nějaká nehoda, zranění, nemoc či jiná nepříjemnost. Pořídit si dobré cestovní pojištění před odjezdem na dovolenou, je skoro stejně důležité, jako si nezapomenout cestovní pas (či jiné potřebné doklady).

Cestovní pojištění, které si sjednáte na dovolenou, vám poskytne jistou, bez ohledu na to, jestli se chystáte cestovat jen do blízkého zahraničí (dovolená někde v Evropě), nebo jestli plánujete cestovat někam dál. Připojištění se může hodit, i když plánujete jenom tuzemskou dovolenou.

Pokud se během dovolené něco pokazí, cestovní pojištění může zajistit, že neutrpíte žádnou velkou finanční ztrátu.

Cestovní pojištění, vám pochopitelně nemůže garantovat bezproblémový průběh dovolené. Pokud se ale něco stane, může vám ušetřit poměrně hodně peněz.

Jak vybrat cestovní pojištění na dovolenou v ČR nebo v zahraničí?

Pojišťovny nabízí poměrně velké množství různých variant cestovního pojištění. A kromě základních pojistek, jsou nabízena i různá doplňková připojištění, balíčky extra služeb, atd.

Při výběru vhodného cestovního pojištění, záleží na více faktorech:

 • Kam budete cestovat (tuzemská dovolená, dovolená v zahraničí, dovolená u moře, dovolená na horách, exotická dovolená, apod.)
 • Kdy budete cestovat (cenu pojištění ovlivňuje i termín cesty do zahraničí)
 • Jaké aktivity budete mít na dovolené (běžné aktivity spojené s dovolenou, pokrývá obvykle už základní pojistka, na řadu věcí se ale mohou vztahovat výjimky, které vyžadují nějaký extra balíček, nebo připojištění – typicky to mohou být například adrenalinové sporty)
 • Jakou formu bude mít dovolená (dovolená autem, letecky, přes cestovní kancelář, apod.)
 • Počet osob a jejich věk (výslednou cenu cestovního pojištění, značně ovlivní i počet osob, a jejich věk)

Cestovní pojištění online srovnání – dovolená 2024

V následujícím formuláři, můžete zadat základní parametry plánované dovolené (nebo jiné cesty do zahraniční, či po ČR) a zobrazí se vám srovnání nabídek cestovního pojištění, od různých českých pojišťoven.


Porovnáváme nabídky mnoha pojišťoven, seznam všech pojišťoven najdete zde.

K čemu je dobré cestovní pojištění – co kryje připojištění na cesty?

Cestovní pojištění, může pokrývat různé aktivity, které jsou spojené s cestováním či s dovolenou. V základním cestovním pojištění, je obvykle zahrnuto:

 • Pojištění léčebných výloh – cestovní pojištění pokryje úhradu léčebných výloh a léků, pokud onemocníte nebo se zraníte na dovolené a potřebujete akutní ošetření
 • Pojištění hospitalizace a převozu do ČR – když se zraníte nebo onemocníte na dovolené, cestovní pojištění pokryje náklady spojené s hospitalizací v nemocnici, nebo i případný převoz zpět do ČR (včetně repatriace tělesných ostatků při úmrtí)
 • Pojištění storna, zrušení a přerušení cesty – cestovní pojištění pokryje nevratné zálohy a zaplacené platby za letenky, jízdenky, hotelové rezervace, nebo i náklady, které mohou vzniknout v důsledku zpoždění letecké společnosti nebo jiného dopravce, apod.
 • Pojištění zavazadel a osobních věcí – cestovní pojištění, pokryje ztrátu, poškození nebo i krádež cestovních zavazadel nebo jiných osobních věcí, o které byste mohli přijít během dovolené
 • Asistenční služby 24/7 – při pobytu v zahraničí, může nastat řada situací, kdy potřebujete pomoc „od přítele na telefonu“ – asistenční služby mohou pomoci s vyhledáním lékaře, se zajištěním právní pomoci, a v řadě dalších situací

Kromě základní sady služeb, a pojištění základních rizik spojených s dovolenou, může cestovní pojištění pokrýt i další věci – většinou se už jedná ale o doplňkové služby (připojištění):

 • Pojištění na dovolenou autem – zajistí opravu porouchaného auta, jeho odtah zpět do ČR, zajištění náhradního vozidla, nebo náhradní dopravy do místa pobytu či zpět
 • Rozšířené pojištění pro zrušení cesty – základní pojištění storna, obvykle pokrývá situace, jako zrušení z důvodu nemoci, či z jiných nepředvídatelných důvodů; je ale možné i rozšířené připojištění, kdy je možné dovolenou zrušit z jakéhokoliv důvodu
 • Rozšíření připojištění na rizikové aktivity – pokud byste plánovali během dovolené aktivnější trávení volného času, které bude zahrnovat i nějaké rizikovější aktivity (např. potápění v moři), pak je možné sjednat i rozšířené připojištění, které pokryje i další aktivity (které zpravidla nejsou zahrnuty v základní pojistce)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *