Půjčka v hotovosti od lichváře na směnku nebo na splátky – Praha a okolí

Praha je největší město v ČR (a 16 největší město v Evropě). V Praze je možné získat půjčku od banky, nebo od běžné nebankovní společnosti. Také zde najdete několik desítek zastaváren (kde půjčují peníze v hotovosti). A je i možnost půjčit si peníze na směnku od lichváře.

Praha je velké město, žije zde mnoho lidí, a i díky tomu nabízí mnoho různých možností. Praha je 16 největší město v Evropě (ve světovém žebříčku se ale nedostane ani do první stovky).

V Praze žije skoro 1,4 miliónu lidí (vzhledem k tomu, že i nemalá část obyvatel Středočeského kraje dojíždí za prací nebo za vzděláním do Prahy, a proto se alespoň z části považuje za „Pražáky“, tak je reálný počet lidí v Praze a blízkém okolí ještě vyšší).

Praha je centrem finančních služeb pro celou ČR

Praha je hlavní město České republiky. I díky tomu v Praze sídlí řada finančních institucí. Mají zde centrálu všechny velké „české“ banky. V Praze je možné najít i pobočky některých dalších zahraničních bank.

V Praze je také hlavní budova České národní banky. Najdeme zde Pražskou burzu. A i řadu dalších bankovních a finančních společností.

Praha je ale i sídlem mnoha nebankovních společností, které nabízí své služby v oblasti nebankovních půjček a úvěrů.

Najdeme zde sídla českých nebo zahraničních nebankovních firem, které nabízí rychlé půjčky před výplatou, půjčky v hotovosti, standardní dlouhodobé úvěry, nákupy na splátky nebo leasing na auto.

Půjčky v hotovosti v Praze – možností je i zastavárna

Kromě běžných nebankovních firem, je Praze možné najít i několik desítek zastaváren. I to je jedna z možností, jak rychle získat peníze v hotovosti na ruku a ještě dnes (některé zastavárny fungují i o víkendu, ve státní svátek, v noci – v podstatě non-stop).

Některé zastavárny se specializují na mobilní telefony, a jsou na pomezí mezi zastavárnou a běžným bazarem s použitými mobilními telefony.

Další zastavárny se specializují spíše na podnikatele (OSVČ, živnostníky) a nabízí krátkodobé půjčky, oproti zástavě například stavebních strojů a dalšího profesionálního nářadí.

A pak je zde i mnoho dalších zastaváren, které nabízí klasické služby – půjčky peněz v hotovosti na kratší dobu, oproti zástavě nějaké cennější věci – zlaté šperky, elektronika, dražší sportovní vybavení, nebo i běžnější vybavení domácnosti (které má alespoň nějakou cenu).

Soukromé půjčky v Praze – peníze od lichváře v hotovosti na ruku

Kromě seriózních půjček od banky, a někdy i poměrně drahých nebankovních půjček, je ale v Praze možné najít i nabídky na půjčení peněz od lichvářů.

Je celkem jedno, jestli si říkají soukromí investoři, kteří se věnují půjčováním peněz na směnku profesionálně. Nebo jestli se tito lichváři prezentují jako čistě soukromé osoby, které půjčují peníze jako „dobrý skutek“.

Někteří lichváři, se zaměřují na sociálně vyloučené lokality (ty se dají najít i v Praze, není kvůli tomu nutné jezdit do Ústí nad Labem nebo do Mostu). I Praze je několik míst, kde žijí lidé s problematickou minulostí a s odlišnou sociální přizpůsobivostí.

Typická půjčka od lichváře, je v hotovosti na ruku. Půjčit si takto peníze, není ve výsledku až tak velký problém. Lichváře nezajímá, jestli máte nějaké záznamy v registrech nebo jiné problémy (v podstatě to předpokládají, protože jinak byste se neobraceli na lichváře).

Půjčka od lichváře i pro lidi bez příjmů nebo s exekucí

Lichvář ani moc neřeší, jestli máte nějaké příjmy. Je mu celkem jedno, jestli pracujete v nějakém zaměstnání oficiálně, nebo jestli někde pracujete načerno a berete peníze v hotovosti na ruku.

Pro lichváře jsou stejně dobrou „cílovou skupinou“ ti, kdo mají nějaké příjmy, nebo i ti, kdo berou jenom sociální dávky. Například samoživitelky na mateřské nebo rodičovské. Nebo i invalidní a starobní důchodci. Nebo nezaměstnaní, co berou podporu od Úřadu práce.

Lichvář, je obvykle ochotný půjčit peníze i lidem v exekuci, nebo těm co jsou v insolvenci. Nebo i těm, co už mají velké dluhy, a banky nebo nebankovní společnosti (alespoň tedy ty seriózní), by jim už nic dalšího nepůjčili.

Půjčka od lichváře na směnku v Praze ještě dnes – klidně už za pár hodin

Dostat peníze od lichváře je poměrně snadné. Stačí jen zavolat na to správné číslo. Domluvíte si schůzku – lichváři jsou časově flexibilní, a tak nemusí být problém ani termín ještě dnes, už za pár hodin.

Sejdete se obvykle na nějakém veřejném místě v Praze. Někde u metra nebo v některém z mnoha nákupních center.

Zajdete si lichvářem na kávu do McDonalda nebo do KFC. A během 10 – 15 minut, už můžete odcházet s hotovostí v kapse.

Lichvář nemá příliš mnoho otázek. Jde se rovnou k věci. Kolik peněz, na jak dlouhou dobu. A rovnou se dozvíte i kolik to bude stát.

Kolik stojí půjčka od lichváře v hotovosti na ruku? Levné to není!

Půjčka od lichváře rozhodně není levná. Minimální úroky (i když se vlastně nejedná o úrokovou sazbu v pravém slova smyslu), je tisíc na tisíc. Tedy za každých půjčených tisíc korun, vracíte další tisícovku navíc.

Pokud si od lichváře půjčíte třeba 50 tisíc korun, tak mu vracíte rovnou celých 100 tisíc korun. Museli byste mít opravdu velké štěstí, abyste narazili na nějakého lichváře, který by vám půjčil peníze levněji.

Spíše je to naopak. Je vysoká inflace, a tak i lichváři zdražili. Za půjčku 100 000 Kč v hotovosti, si dneska klidně řeknou i o 250 000 tisíc korun, které jim budete muset vracet.

Jak funguje půjčka na směnku? Kdy se vrací peníze?

Lichváři zpravidla nabízí půjčky na směnku. Ty fungují velmi prostě. Na schůzce dostanete od lichváře peníze v hotovosti a podepíšete mu papír (směnku).

Na směnce je uvedeno kolik peněz, a kdy máte zaplatit. To, kolik jste od lichváře dostali v hotovosti, se vůbec neřeší. U směnky je důležitý jenom údaj o tom, kolik peněz se musí vrátit a kdy.

Půjčky na směnku jsou většinou jenom krátkodobé. Peníze můžete dostat třeba na jeden měsíc, na 3 měsíce nebo obvykle maximálně na 6 měsíců.

Půjčka na splátky od lichváře – platí se i každý týden nebo jedou za měsíc

Někteří lichváři, nabízí i možnost půjčky na splátky. Není ale velkou výjimkou, že požadují splátku každý týden. Nebo si pro peníze přijdou ihned, ve výplatní den sociálních dávek. Před lichvářem se tak snadno neschováte. A „zapomenout“ na pravidelnou splátku, nemusí být moc dobrý nápad.

Žádný lichvář, vám nebude vyhrožovat tím, co se stane, pokud nezaplatíte. Co kdybyste si ho nahrávali. Takže nahlas nic konkrétního nezazní. Ale jaká jsou rizika nesplácení lichvářské půjčky, je během osobní schůzky obvykle zdůrazněno dostatečně jasně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *