Půjčky pro mladé rodiny v roce 2020. Jaká je nabídka?

Protože podmínky hypoték jsou stále přísnější, každým rokem na ně dosáhne méně lidí. Splnit náročná kritéria zkrátka není tak snadné.

Při výběru půjčky, musí být každý z nás obezřetný. Rozhodujeme totiž o vlastních financích. A pokud se jedná o finance celé rodiny, tak je ta zodpovědnost ještě vyšší. Z našich rozhodnutí totiž vyplývá, jak se bude celé naší rodině dařit.

Rodiny by si měly vytvářet přiměřený finanční polštář, aby je nepřekvapily nenadálé situace. Zejména u mladých rodin však ještě nemusel být čas na to, aby takové úspory mohly v dostatečné míře vzniknout. Proto někdy mohou nastat situace, že se může vyplatit půjčit si peníze. Jak si tedy stojí v tomto roce půjčky pro mladé rodiny? Tuto otázku jsme si položili v následujícím článku.

Když potřebujete půjčku na cokoliv

Než budete hledat konkrétní nabídku půjčky, měli byste si ujasnit, na co konkrétně peníze potřebujete. Jedině tak se můžete sejít s odpovídající nabídkou. Vhodná půjčka se vám může ukázat, když si prostudujete některý z inzertních katalogů půjček, které se zaměřují na srovnávání úvěrových produktů. Nejčastěji lidé tímto způsobem hledají neúčelové půjčky od nebankovních společností, které můžete použít na cokoliv. To ostatně plyne již z jejich názvu. U těchto půjček si můžete pomocí inzertních katalogů a srovnávačů porovnat důležitá kritéria, jako jsou:

  • Úroky a RPSN
  • Poplatky a sankce

Podle úroků a RPSN poznáte výhodnost konkrétní půjčky. Zajímejte se také o poplatky a sankce, které často bývají s neúčelovými půjčkami spojeny, a ne vždy musejí být příliš příznivé. Na druhou stranu můžete narazit na celou řadu zajímavých nabídek, kdy mladé rodiny určitě rády využijí třeba první půjčku zdarma. Některé úvěrové společnosti to nabízejí jako zajímavý bonus pro nové klienty, kdy můžete získat půjčku zcela bez úroků nebo RPSN. Zpravidla je to však omezeno určitou výší půjčky.

Zajímavé nabídky úvěrů mají také banky

Možnost získání půjčky ale není pouze u nebankovních společností. Existuje celá řada, zejména mladých bank, které nabízejí zajímavé úvěrové produkty. Příkladem může být třeba Equa Bank. Využít této banky s ohledem na půjčky můžete třeba když zde máte veden běžný účet.

Nabídky jsou v takovém případě velmi podobné nebankovním společnostem. Equa Bank půjčka vám umožní vyřídit půjčku rychle, bez poplatku a bez ručitele. Přitom budete mít jistotu, že se zřizujete půjčku u stabilního finančního domu.

Řešíte nové bydlení?

Mladé rodiny však řeší často mnohem palčivější problém, kterou rychlé půjčky zpravidla nezvládnou pokrýt, protože vám neumožní půjčit si tak velký obnos peněz. Problém, o kterém hovoříme, je samozřejmě bydlení. Tady přichází na řadu podívat se na vhodné hypotéky, kterými byste mohli své nové bydlení financovat. U hypoték to však není tak jednoduché, protože je například potřeba:

  • Splnit přísná kritéria
  • Mít naspořeno dostatek vlastních zdrojů

Protože podmínky hypoték jsou stále přísnější, každým rokem na ně dosáhne méně lidí. Splnit náročná kritéria zkrátka není tak snadné. A pokud už se vám to podaří, musíte hypotéku částečně financovat také z vlastních zdrojů, a to minimálně ve výši 10 % z ceny nemovitosti. To bývá u mladých rodin velký problém. Dá se to řešit například ručením další nemovitostí, třeba domkem rodičů, a často se to tak dělá.

Program půjček na bydlení od státu

Pokud nechcete být při pořizování vlastního bydlení závislí na rodičích, případně je nechcete žádat o pomoc, nabízí se možnost také státních půjček na bydlení pro mladé. Tento program byl zřízen poměrně nedávno, ale peníze, které zde můžete získat na bydlení, rozhodně nejsou takové, jako v případě hypoték. Například na rekonstrukci, můžete získat maximálně 300 000 Kč, na koupi bytu maximálně 1 200 000 Kč a na stavbu domu 2 000 000 Kč. To rozhodně příliš nekoresponduje s aktuálními cenami bydlení na trhu a mnozí ekonomové tento program označují za fiasko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *