FIO hypotéka bez poplatků i s úrokem 0%

FIO hypotéka je poskytována od částky 300 000 Kč. Maximální výše hypotéky je pak do 85% z odhadní ceny nemovitosti. Dokonce je možné mít i hypotéku s úrokem 0%.

Líbila by se vám hypotéka s úrokem 0%? Že něco takového neexistuje? Možná budete překvapeni, ale je to možné. FIO banka jednu takovou hypotéku nabízí. Při splnění určitých podmínek totiž můžete mít opravdu hypotéku, u které splácíte jen základní jistinu a neplatíte vůbec žádné úroky.

Výhodná hypotéka, která je zdarma a bez poplatků

FIO hypotéka je poskytována od částky 300 000 Kč. Horní hranice není nijak omezena, záleží tedy jen na hodnotě nemovitosti, která zde bude sloužit jako zástava. Maximální výše hypotéky je pak do 85% z odhadní ceny nemovitosti.

Tato hypotéka je zcela bez poplatků. Neplatíte nic za poskytnutí úvěru, za vedení běžného i úvěrového účtu, za rezervaci prostředků nebo čerpání úvěru. Jediný poplatek, který případně může být spojen s touto hypotékou, je za měsíční výpis zasílaný počtou (za 25 Kč, elektronická podoba je zdarma). Nebo případně poplatek za předčasné splacení hypotéky v době sjednané fixace. Mimo fixaci je pak předčasné splacení bez sankcí a zdarma.,

Hypotéka s úrokem 0%

U této hypotéky pak máte možnosti velmi výrazného snížení úroků. Dokonce je možné mít i hypotéku s úrokem 0%. Pokud máte nějaké úspory a uložíte je u FIO banky na Hypospořící konto, jehož vedení je zdarma, pak se vám jistina hypotéky ve výši zůstatku na hypospořícím kontu nebude úročit. Pokud byste tedy, tako měli u FIO banky uloženou celou výši hypotéky, platili byste jenom splátky jistiny a neúčtovali by se vám žádné úroky.

Výhodou podobného řešení, kdy máte část prostředků uloženou na hypospořícím kontě je pak to, že tyto peníze máte kdykoliv k dispozici, a můžete si je v případě potřeby kdykoliv vybrat. Pak by se vám pochopitelně zvýšili úroky, ale dokud peníze nepotřebujete, pak se vám úroky snižují. A stačí už jen 50 000 nebo 100 000 Kč takto uložených na spořícím kontě aby se to projevilo na tom, jak vysoké platíte měsíční splátky.

Jaké jsou další výhody a podmínky FIO hypotéky?

Hypotéku od FIO banky je možné použít na byt, rodinný dům, rekreační objekt, ateliér, bytový dům do tří jednotek, nebo stavební pozemek určený k zástavbě pro bydlení.

O hypotéku si zde může požádat i cizinec – úvěry jsou poskytovány občanům ČR, cizincům-občanům EHP, kteří mají alespoň přechodný pobyt v ČR, a ostatním cizincům v případě, že mají trvalý pobyt v ČR, a žijí zde již minimálně 1 rok.

K vyřízení potřebujete doklad totožnosti, doklad o příjmech, základní doklady k doložení účelu úvěru včetně jeho zajištění a vyplněnou žádost o hypotéku. V případě, že jste zaměstnancem a dokládáte svůj příjem ze závislé činnosti, stačí potvrzení o příjmu a výpisy z účtu, kam vám chodí mzda, za poslední 3 měsíce. Pokud máte příjmy z podnikání, budou od vás potřebovat přiznání k dani z příjmů fyzických osob včetně příloh potvrzené razítkem daňového úřadu za poslední 2 roky.

Podrobné informace o FIO hypotéce:

Fio hypotéka bez poplatků i s úrokem 0%
Poskytovatel hypotéky: Fio banka, a.s.
Typ společnosti Banka
Typ hypotéky Bankovní hypotéka
Název hypotéky / Titulek Fio hypotéka
Výše úvěru
Minimální výše úvěru 300000 Kč
Maximální výše úvěru – % z ceny nemovitosti 85%
Doba splatnosti (v letech)
Minimální doba splatnosti 5 roků
Maximální doba splatnosti 30 roků
Základní úroková sazba
Základní úroková sazba – fixace 1 rok 2,49%
Základní úroková sazba – fixace 3 roky 1,88%
Základní úroková sazba – fixace 5 let 1,88%
Základní úroková sazba – fixace 10 let neposkytuje se
Základní úroková sazba – fixace 15 let neposkytuje se
Poplatek při schválení úvěru
Poplatek při schválení úvěru 0 Kč
Minimální poplatek 0 Kč
Maximální poplatek 0 Kč
Měsíční poplatky
Vedení hypotéky bez státní podpory 0 Kč
Vedení hypotéky se státní podporou 0 Kč
Měsíční výpis poštou 25 Kč
Měsíční výpis elektronicky 0 Kč
Ostatní
Běžný účet v bance podmínkou ano
Předčasné splacení úvěru – sankce 2 % (z objemu splátky za každý započatý rok do konce období fixace nebo platnosti marže)
Čerpání 0 Kč
Změna smluvních podmínek. 0-4000 Kč
Doplňkový úvěr Bez faktur lze čerpat 20 % ze sjednané výše hypotečního úvěru, max. 300 000 Kč.
Odhad ceny nemovitosti neposkytuje se
Maximální doba fixace úrokové sazby 5 roků
Pojištění neposkytuje se
Poznámky
Kontakty
Název společnosti Fio banka, a.s.
Adresa Millennium Plaza, V Celnici 10, 117 21 Praha 1
IČO: 61858374
Telefon: 224 346 800
Email: fio@fio.cz
WWW stránky: www.fio.cz

Upozornění: Provozovatel tohoto webu neposkytuje žádné finanční služby, půjčky nebo úvěry. Nabídky na tyto produkty, zobrazované na tomto webu pocházejí z různých veřejných zdrojů na internetu a na této stránce jsou pouze agregovány pro možnost srovnání a jednoduchého vyhledávání. Provozovatel webu neodpovídá za správnost a aktuálnost zde zveřejněných informací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *